Automotywacja

Automotywacja

Świadomość nie tylko samego siebie

Wbrew pozorom automotywacja wymaga przeanalizowania i kontroli prawie całego twojego otoczenia. Mimo że chodzi o wpływanie na samego siebie, musisz być świadomy otaczającego ciebie świata. Najmniejszy detal, mebel, znajomi lub książka, którą ostatnio czytałeś mogą działać na ciebie “hamująco”. Może się okazać, że potrzebujesz drastycznych zmian otoczenia, aby dostrzec swoją wewnętrzną siłę. Jeśli masz problemy w pracy, być może ich źródło znajduje się bliżej niż ci się wydaje.

Od czego zacząć proces automotywacji?

Automotywacja powinna rozpocząć się od wysprzątania twojego otoczenia – dosłownie. Dzięki temu szybko i w łatwy sposób nabierzesz świeżego spojrzenia na otaczające ciebie sytuacje. Umysł człowieka działa na zasadzie skojarzeń. Kiedy odnosisz sukcesy zawodowe, twoje miejsce pracy jest przez ciebie odbierane pozytywnie. Kojarzy ci się z miłymi, przynoszącymi zyski działaniami. Wszystkie rzeczy znajdujące się na biurku przypominają ci o osiągniętym sukcesie. Jednak czasami nasza praca wcale nie przynosi oczekiwanych efektów. Siadając za biurkiem lub w jakimkolwiek innym miejscu pracy czujesz się przytłoczony. Nie umiesz podjąć konkretnych decyzji i działań, wpływających na lepsze efekty pracy. Zaczynasz więc odkładać zawodowe obowiązki na później i zataczasz błędne koło. Taka sytuacja oznacza, że twoja automotywacja nie działa tak, jak powinna.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o automotywacji?

Pozbądź się wszystkiego dookoła. Jeśli pracujesz przy biurku, zdejmij z niego wszystkie rzeczy. Pozostaw czysty blat i zacznij urządzać swoje miejsce pracy od nowa. Pracując w domu też możesz potrzebować zmian. Przedstaw meble, zmień oświetlenie. Jeżeli od kilku lat masz taki sam wystrój, być może przytłacza cię właśnie nuda i rutyna? Zmień to! Jeżeli nie masz środków na remont weź kredyt na ten cel. Nie musisz od razu zmieniać wystroju całego domu. Wystarczy ograniczyć się do miejsca w którym najczęściej przebywasz. Może to być nawet zmiana mebli czy urządzenie pokoju typowo biurowego. Ważne, żeby był w twoim guście. Wydatki wcale nie muszą być duże, a efekty takich działań wpłyną pozytywnie na twoją pracę. Bardziej efektywna praca natomiast wiąże się z lepszymi zarobkami. O to właśnie chodzi prawda? Nie wahaj się sięgać po różne metody. Nie obawiaj się małych pożyczek, zmiany wnętrz, czy nawet zmiany samej pracy. Jeżeli nie czujesz się spełniony w tym co robisz, nie musisz na siłę tego robić. Jeżeli jednak chcesz pracować w takim zawodzie jak dotychczas, poszukaj innej firmy. A może stworzysz własną działalność? Nie obawiaj się ryzyka… Dobra automotywacja jest kluczem do sukcesu!

Dodaj komentarz