Ciekawe pomysły na wieczór panieński

Ciekawe pomysły na wieczór panieński

Wieczór panieński jest ostatnim dniem wolności przed zawarciem związku małżeńskiego. To czas, który możemy spędzić w całkowicie kobiecym gronie, robiąc różne ciekawe rzeczy. I to wcale niekoniecznie bawiąc się w klubie. Wieczór panieński tradycyjnie odbywa się właśnie pod hasłem imprezy, ale te propozycje będą dla przyszłych panien młodych, które lubią nieco bardziej stonowany klimat.

Wieczór panieński: weekendowa wycieczka 

Okres przygotowań do ślubu jest wyjątkowo stresującym czasem. Panna młoda ma na głowie dopięcie budżetu, usadzenie gości, wybór dekoracji, fotografa i masę innych rzeczy. Natłok organizacyjny nierzadko przyprawia o zawroty głowy. Jak odciążyć pannę młodą? Oprócz oczywistej pomocy, świetnym pomysłem może być zorganizowanie wyjazdowego wieczoru panieńskiego. Kto powiedział, że wieczór panieński musi być tylko jednym wieczorem? Otóż nikt, dlatego możecie go przedłużyć na cały weekend. W zależność od budżetu organizatorek wyjazd można zorganizować do SPA. Zabiegi pielęgnacyjne z całą pewnością odprężą przyszłą pannę młodą. Dla tych co lubią przygody, ciekawą propozycją może być wypad pod namioty. Oczywiście jeśli jest na to sezon. Wycieczka w góry to zawsze dobry pomysł. A jeśli nie pod namioty, to do drewnianej klimatycznej chatki. Weekend można spędzić na robieniu rzeczy, które sprawiają wam największą przyjemność – piesze wycieczki, zwiedzanie lub siedzenie we własnym towarzystwie, oglądanie filmów i długie rozmowy. 

Wieczór panieński: piknik

Te panny młode, które biorą ślub w sezonie letnim, mają dużo więcej możliwości odbycia ciekawego wieczoru panieńskiego. Słoneczna pogoda to dobra okazja, by zorganizować przyjęcie w formie pikniku. Dania bardziej skomplikowane przygotujcie w domu i weźcie na wynos. Jako przekąski sprawdzą się świeże owoce, sery, orzechy i bagietka. Nie zapomnijcie też o napojach. Na letnią pogodę przygotujcie orzeźwiającą lemoniadę, np. z dodatkiem lawendy, rozmarynu lub dzikiej róży. W wersji alkoholowej możecie przygotować szampana lub wino z dodatkiem malin i truskawek.

Piknik to nie tylko jedzenie, ale także dekoracje. Plenerowe przyjęcie można urozmaicić różnymi dodatkami, między innymi rozwieszonym złotym lub srebrnym napisem między drzewami, wzorzystymi serwetkami i bukietami kwiatów. Równie dobrze sprawdzą się balony na panieński, które można przymocować do gałęzi drzew i stworzyć bajkowy klimat. W trakcie wieczoru panieńskiego nie zapomnijcie robić zdjęć. W końcu to jedyny taki wieczór, który warto uwiecznić na całe życie.

Dodaj komentarz