Co to jest sukces?

Co to jest sukces?

co to jest sukces
SUKCES

Najogólniej mówiąc sukces to jakieś osiągnięcie bądź zrealizowanie celu. Najczęściej kojarzy nam się z czymś wielkim. Jeśli mówimy o sukcesie musi to być na prawdę coś dużego. Zrobiliśmy coś albo staliśmy się posiadaczami rzeczy, której wszyscy nam zazdroszczą. Wydaje nam się, że to właśnie jest miarą sukcesu. Nic bardziej mylnego. Sukces dla każdego może mieć inny wymiar i inne znaczenie. Dla każdego sukces to po prostu co innego chociażby dlatego, że pragniemy i dążymy do innych rzeczy.

SUKCES NIEMATERIALNY

Sukces może mieć znaczenie czysto duchowe, niematerialne. Na tej zasadzie działają chociażby organizacje charytatywne czy ludzie niosący pomoc na własną rękę. Osoby, które decydują się pomagać innym nie oczekują nic w zamian. Ich działanie nie jest nastawione na osiąganie korzyści. Nawet jeśli zwracają się o pomoc do innych nie robią tego dla siebie. Nie oczekują zapłaty. Sukcesem dla nich jest pomoc jak największej ilości osób bądź jak największa pomoc dla jednostki. Sukces ma wymiar czysto duchowy, wewnętrzny. Sukces nie jest odzwierciedleniem tego co posiadamy, a wręcz odwrotnie. Naszym sukcesem jest to, że możemy dać z siebie wszystko i dzięki temu pomóc innym.

SUKCES NIE MUSI BYĆ CZYMŚ WIELKIM

Marą sukcesu nie jest także ani wielkość, ani cena tego co posiadamy. Każdy z nas ma inne plany, marzenia i chce czegoś innego. To co posiadamy i ile zarabiamy także nie jest u wszystkich takie samo. Czy coś jest dla nas sukcesem jest zależne w dużej mierze od naszego położenia. Jeśli zarabiamy bardzo dużo, kolejny nowy samochód nie jest dla nas niczym szczególnym. Kiedy na nawet kilkuletni samochód musimy odkładać pieniądze przez kilka lat, jego zakup jest dla nas ogromnym sukcesem. Cena tych przedmiotów jest nieporównywalna. Wysiłek jaki musieliśmy włożyć aby móc kupić samochód, determinuje nasze szczęście. Bez względu na naszą majętność sukces może mieć także zupełnie inny wymiar. Niejednokrotnie sukcesem jest pochwała za smaczny obiad, przełamanie się i zrobienie czegoś, czego się boimy, zdobycie nowych umiejętności czy rzucenie złyh nawyków. Sukces dla jednego, to codzienne zdarzenie dla innej osoby. Wszytko zależy od nas. Warto jednak pamiętać, że sukcesu nie powinna determinować cena, a ilość włożonej pracy w jego osiągnięcie.

SUKCES TO PRACA

Tak jak już wspominaliśmy miarą sukcesu powinna być włożona w jego osiągnięcie praca. Zakup nawet najdroższej rzeczy, który nie będzie tak na prawdę miał znaczenia dla naszego portfela, jest po prostu kolejnym zakupem. Jeśli jednak będzie to wiązało się z koniecznością przysłowiowego zaciągnięcia pasa oraz oszczędzania i ograniczenia wydatków na przyjemności, kiedy już uzbieramy odpowiednią pulę pieniędzy jest to dla nas sukces. Tak samo dzieje się w przypadku sukcesów niematerialnych. Jeśli jesteśmy dobrzy w nauce języków, kolejne zapamiętane 100 słówek, nie jest zbytnim wyczynem. Mamy jednak znaczące problemy z matematyką. Dużo mniejsza ilość materiału to dla nas kilka wieczorów nauki. Jeśli to uda nam się przyswoić, wiemy, że włożyliśmy w to mnóstwo pracy, nawet tak niewielki zakres materiału, ale wyuczony do perfekcji jest sukcesem.

Sukces zależy więc zarówno od naszego charakteru, od naszych celów i marzeń. Sukces determinowany jest także przez to co już posiadamy i na ile możemy sobie pozwolić od ręki. sukces to nie tylko drogie przedmioty. Czy coś jest sukcesem, czy też nie, najczęściej zależne jest od tego ile cięzkiej pracy musimy włożyć aby zdobyć daną rzecz, umiejętność czy spełnić jakieś marzenie lub zrealizować cel.

Dodaj komentarz