Czy koszula nocna zastąpi Ci piżamę?

Czy koszula nocna zastąpi Ci piżamę?

Większość kobiet przed każdym wyjściem z domu starannie się szykuje, przygotowując makijaż i ubiór. Za to w domu pozwalają sobie na zupełną dowolność, która przekłada się także na ich strój do spania. Tymczasem warto poświęcić chwilę i zadbać o to, aby także w nocy czuć się nie tylko wygodnie, ale i ładnie.

Noc

Nie da się ukryć, że to, w czym się śpi, zależy w znacznej mierze od sytuacji rodzinnej i mieszkaniowej. Zamieszkiwanie wraz ze współlokatorami powoduje, że na ubiór składa się jak najbardziej zabudowany zestaw spodni i bluzy. Z kolei dzielenie przestrzeni z partnerem zachęca do nieco bardziej wyrafinowanych ubrań, takich jak halki czy koronkowe koszulki. Wiele kobiet sypia po prostu w bieliźnie i bawełnianej koszulce. Strój taki nie krępuje ruchów oraz ogranicza wydatki na ubrania. W sklepach stacjonarnych i internetowych można jednak znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju koszul nocnych w przystępnych cenach, które gwarantują komfortowo spędzoną noc.

Koszule

Koszule nocne mogą kojarzyć się z nieco babcinym strojem do spania. Przed oczami staje bowiem obszerna, sięgająca ziemi biała szata z długimi rękawami i koronką pod szyją. Tymczasem współczesna wersja koszuli nocnej wygląda zupełnie inaczej. Zazwyczaj to seksowna, sięgająca połowy uda koszulka na ramiączkach w jakiejś intensywnej barwie- czerwonej lub czarnej. Nie zmienia to jednak faktu, że koszula nocna może przybrać też formę dłuższego, bawełnianego t- shirta z nadrukiem. Bardzo często zdobi ją jakiś zabawny rysunek lub humorystyczne hasło. Obojętnie jak będzie wyglądała nasza koszula, w której będziemy spędzać noce. Istnieją cechy wspólne dla nich wszystkich, które świadczą o tym, że są dobrej jakości i wygodne.

Kluczowe znaczenie ma materiał. Satyna jest wprawdzie seksowna, jednak do snu najlepiej sprawdza się dobrej jakości bawełna. Odrzucić trzeba już na starcie wszystkie sztuczne tkaniny, w których skóra nie oddycha. Co więcej, często powodują one nieprzyjemną reakcję uczuleniową. Istotne są również szwy. Jeżeli nici spajające materiał będą sztywne, to podrażnią naskórek, a rano skóra będzie zaczerwieniona i swędząca. Dobierając piżamkę dla siebie trzeba zastanowić się jaka długość będzie najbardziej komfortowa. Nie każdy dobrze czuje się z koszulą ledwie zakrywającą pośladki. Innych z kolei denerwuje zbyt długi dół, który plącze się między nogami. Podobnie wygląda kwestia rękawów. Wygodne są te krótkie, lecz niektórzy mogą marznąć. Im polecana jest dłuższa, sięgająca nadgarstków wersja. Na szczęście kolor i nadruk lub jego brak pozostają w wyłącznej gestii gustu posiadaczki koszuli.

Podsumowanie

Poza sytuacjami, kiedy nocujemy w obcym domu w charakterze gościa lub kiedy to my jesteśmy gospodarzami, ubiór przywdziewany na noc jest naprawdę dowolny. Można spać nawet nago, jeżeli ktoś sobie tego życzy. Mimo wszystko warto zastanowić się nad sprawieniem sobie kilku wysokiej jakości koszul nocnych. Jest to bardzo wygodny i funkcjonalny odpowiednik klasycznej piżamy. Chroni przed zimnem jednocześnie zapewniając dobrą wentylację.