Jak się odchudzać to tylko z głową

Jak się odchudzać to tylko z głową

Każdy, kto ma więcej niż dwadzieścia lat mógłby cofnąć się pamięcią o kilkanaście lat i przypomnieć sobie, jak wyglądała polska rzeczywistość tuż po zmianie ustroju z komunistycznego na kapitalistyczny. Mnóstwo miejsca na rynku nie narzucało firmom takiego tempa rozwoju jaki panuje obecnie, konkurencja nie była tak zacięta. Do współcześnie jednak sytuacja stała się znacznie bardziej napięta, wymagania rynku, kontrahentów i partnerów handlowych stanęły na o wiele wyższym poziomie. Rozwija się więc wszystko: oferty spółek, ich podejście do nabywcy, z każdym dniem dodatkowo powiększa się cyfra konkurencyjnych przedsiębiorstw, a to narzuca na nie obowiązek wychodzenia klientom naprzeciw, a to kobiety i mężczyźni znamy – reklama to oferta składana potencjalnym klientom.

A reklama obecnie, dwie dekady po przemianie ustroju, stała się osobną dziedziną sztuki, nowym medium mającym w dodatku ogromny wpływ na obecne społeczeństwo. Reklama wielu produktów mówi: „kup ten produkt, a będziesz się czuł bądź czuła jak ta piękna kobieta na zdjęciu – ona używa naszego produktu!”, podczas gdy piękna kobieta to supermodelka ubrana w idealnie dobrane ubrania, z idealnie wykonanym makijażem, w dodatku z poprawioną komputerowo sylwetką. Szczupła, zadowolona, zgrabna, idealna, a dokładnie tak samo wygląda to w przypadku reklam skierowanych do mężczyzn. Nic zadziwiającego, że każdy chciałby stać się tacy jak oni – ludzie z reklam. A to jest istotny detal, który różni naszą dzisiejszą społeczność od tej, która była tych kilkanaście lat temu. Teraźniejsze pojęcie atrakcyjności zaprojektowane jest omal jedynie poprzez takie środki masowego przekazu, nieduży, sztuczny świat, gdzie wszystko jest doskonałe. To wszystko niestety w szczególności działa na kobiety, które nieraz za wszelką cenę próbują podobać sobie, innym kobietom a także i głównie mężczyznom – nieraz też za cenę zdrowia.

Tak oto zaczyna się zacięta walka o piękny wygląd, o zbliżenie się do ideału – najczęściej po prostu walka o szczuplejszą sylwetkę. Jest to kolejna dziedzina, która stanowi modę i sama w sobie podlega różnym modom. Tak, jak jeszcze około dziesięć lat temu, gdy medycyna nie stała jeszcze na tak zaawansowanym poziomie, królowały ćwiczenia odchudzające, choćby te miały podstawowy minus – wymagały poświęcenia dużej ilości czasu w ciągu tygodnia i anielskiej cierpliwości.

Kolejną modą w modzie na odchudzanie stały się diety. Te także wymagają cierpliwości, natomiast łatwiej nabyć w sklepie mniej jedzenia niż odnaleźć czas na ćwiczenia w ciągu tygodnia. Moda na restrykcyjne diety wprowadziła jednakże zwiększenie zapadalności na takie choroby jak bulimia czy anoreksja, a tych nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. Wyniszczające organizm zaburzenia psychiczne tego typu prowadzą w najgorszym wypadku do śmierci z zagłodzenia.

Postęp medycyny i nauk biologicznych spowodował pojawienie się na rynku tabletek odchudzających. Takie tabletki, w współzależności od siły i prędkości działania zawierają chrom, błonnik, kwas CLA, polifenole, L-karnitynę i inne substancje regulujące poziom cukru we krwi i skłaniające organizm do spalania tłuszczu. Najbardziej znane tabletki odchudzanie to Alli, Linea oraz tabletki odchudzające lindaxa, których działanie jest dość radykalne, natomiast są dostępne w sklepach internetowych i aptekach bez recepty. Wszystkiego można dowiedzieć się od kobiet, które już używały takich leków i posiadają ewidentne doświadczenie, wystarczy tylko odwiedzić którekolwiek tabletki odchudzajace forum. Żadne tabletki jednakże nie pozwolą zdobyć odpowiedniego efektu, o ile nie uzbroimy się w cierpliwość i pozwolimy na wypłukanie z organizmu tak wielu substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów.

Najlepsza droga do zbliżenia się do pięknych sylwetek modelek z reklam to połączenie wszystkich tych trzech metod. Tabletki odchudzanie świetnie wspomogą niezbyt forsowne ćwiczenia i zdrową, bogatą w minerały i witaminy, dobrze dobraną dietę. Warto pamiętać jednakże, że czego byśmy nie robili, ideały z reklam pozostaną na zawsze w świecie fikcji.

Tabletki odchudzające są przepisywane przez lekarza, jedynie, jeśli pacjentka cierpi na poważną nadwagę lub posiada otyłość. Jeżeli mamy jedynie kilka dodatkowych kilogramów, to nie dostaniemy o lekarza tabletek pomagających w odchudzaniu. Rozwiązaniem na ten problem są alli tabletki odchudzające, dostępne w aptece bez recepty. Nabyć je może każda kobieta i mężczyzna, która preferuje się odchudzać. Wybierać je powinny te chłopcy i dziewczęta, które stosują dietę odchudzająca, podejmują wysiłek fizyczny, a kilogramy nie znikają. W tym wypadku zastawanie tabletek posiada indywidualne powody. Sami producenci tabletek odchudzających przypominają o tym, że jedynie chłopcy i dziewczęta, które podjęły samodzielny trud powinny sięgnąć po tabletki ułatwiające odchudzanie. Przy kuracji tabletkami nie można zapominać o pozostałych elementach odchudzania. Nie można także spodziewać się efektów już na drugi dzień. Cierpliwość i systematyczność to dwie bardzo istotne cechy, jeżeli już chcemy we własnym zakresie gubić zbędne kilogramy. Inni ludzie, którzy posiadają problem z samodzielnymi zadaniami, powinni o radę zgłosić się do fachowców. Specjalista to przede wszystkim lekarz, który wie czy zastosowanie leków posiada indywidualne uzasadnienie. Tabletki odchudzające to nie są proste tabletki, które możemy zażywać wtedy, kiedy poczujemy potrzebę np. wówczas, kiedy zaczniemy odczuwać ból gardła albo głowy. Należy przyjmować je zgodnie z wymaganiami lekarza prowadzącego, a dodatkowo nieustająco zgłaszać się na kontrolę. Poza pomocą lekarza specjalisty należy także zgłosić się do dietetyka, on ustali to, co musisz jeść, ażeby gubić zbędne kilogramy. Nie obawiajmy się jedzenie w kolejnym ciągu będzie smaczne, a przy tym będzie też zdrowe. Tabletki odchudzające uważane są za najlepsze spalacze tluszczu, niemniej jednak poza nimi powinno się spalać dodatkowy tłuszcze także w siłowni. Trener na siłowni jest potrzebny, o ile stawiamy tam pierwsze kroki. Sami nie wiemy, w jaki metodę ćwiczyć aby osiągać efekty. A dodatkowo możemy doprowadzić do urazu, o ile nie będziemy wykonywać ćwiczeń w stosowny sposób.

To głównie panie są przekonane, że wysiłek fizyczny nie jest taki ważny. Mężczyźni na siłownie chodzą z przyjemnością, bo a przy tym zdobywają upragnione mięśnie. Kobiety obawiają się tego, że zamiast gubić kilogramy to przybędzie im przy tym masy. Nie jest to zgodne z prawdą, wszystko uzależniony jest od tego, jakie ćwiczenia wybierzemy i jakie suplementy będziemy przyjmować. Nasze tabletki odchudzające to najlepsze spalacze tłuszczu, ale nie jest wystarczające do osiągnięcia wymarzonych efektów. A przy tym, jeżeli odstawimy tabletki to ich działanie ustanie. W czasie kuracji musimy nauczyć się prawidłowo jeść, czyli tak, aby nie przybierać na wadze. Myślenie, że same tabletki odchudzające wystarczą, ażeby utrzymać szczupłą sylwetkę jest błędne. Wszelkie tabletki odchudzające są przeznaczone dla osób, które nie chudną mimo wysiłku i zdrowej diety. Te mężczyźni i kobiety, które zamierzają połykać tabletki, a równocześnie się objadać, ze stuprocentową pewnością nie zobaczą efektów. Odchudzanie jest złożonym procesem, nie można się ograniczać do jednej metody.

O wyborze metod możemy zadecydować sami albo poprosić o poradę profesjonalistów. Na start powinno się rozpocząć od zwiększania aktywności fizycznej, powoli, ażeby organizm się nie przemęczał, a następnie trzeba zacząć myśleć o zdrowym odżywianiu. W czasopismach i Internecie możemy przeczytać liczne publikacje na zagadnienie różnych metod odchudzanie. Nie wybierajmy tych, które są najbardziej skuteczne, ale te, które uda się nam zrealizować. Jeżeli już wiemy, że nie lubimy danego sportu, to nie wybierajmy go, jako naszego wysiłku fizycznego. Dieta odchudzająca także nie powinna być dla nas trudnością. W pewnych sytuacjach żadna dieta odchudzająca nie pasuje osobie, która chce się odchudzać. Wtedy powinno się udać się do dietetyka, a on na pewni ustali dietę, która będzie dla nas smaczna, a równocześnie będzie nam pomagać gubić zbędne kilogramy. W czasie odchudzania należy wykazać się zdrowym rozsądkiem, powszechne są przypadki ludzi, które kupują tabletki odchudzające bez recept, a następnie używają je według prywatnych założeń. Z tego w tym momencie powodu wszystkie silniejsze tabletki pomagające w odchudzania są dostępne wyłącznie na receptę, po konsultacji z lekarzem.

Dodaj komentarz