Jak skutecznie chudnąć

Jak skutecznie chudnąć

Odchudzanie wymaga odpowiedniego podejścia. Błędy popełniane w jego trakcie mogą spowalniać proces redukcji tkanki tłuszczowej lub doprowadzić do efektu jo-jo. Restrykcyjna dieta wcale może nie być dobrym rozwiązaniem. Do wszystkiego trzeba podejść z głową. Przyjrzyjmy się najczęściej popełnianym błędom popełnianym w trakcie odchudzania.

Błąd numer 1 – Zbyt restrykcyjna dieta

Skuteczne odchudzanie to nie tylko obcinanie wszystkich możliwych kalorii. Należy robić to z głową. Organizm każdego dnia zużywa określoną liczbę kalorii i jedyne co trzeba zrobić to przyjmować około 300-700 kalorii mniej niż jest zużywane. Jeśli będziemy dostarczać do organizmu zbyt małą ilość kalorii, to bardzo łatwo doprowadzić do zwolnienia metabolizmu, niedoborów składników odżywczych i złego samopoczucia. Dodatkowo, takie podejście znacząco zwiększa szansę na wystąpienie efektu jo-jo w przyszłości. Skuteczna dieta odchudzająca powinna być dobrze rozplanowana i nie powinno się tracić więcej niż 1-1,5kg na tydzień.

Błąd numer 2 – Pomijanie posiłków

Może się wydawać, że rezygnacja z niektórych posiłków będzie dobrym pomysłem. W końcu zawsze to mniej kalorii. Tymczasem nic bardziej mylnego. Regularne dostarczanie organizmowi posiłków jest bardzo ważne, gdyż ma wpływ na tempo przemian metabolicznych. Jeśli tylko przerwa między posiłkami będzie trwała więcej niż 5 godzin, to może dojść do wahania hormonów odpowiedzialnych za gospodarkę energetyczną organizmu. Duża ilość posiłków w diecie pozwala na lepszą kontrolę nad głodem, unikanie wahania poziomu glukozy. Nie należy także rezygnować z kolacji. Dużo lepiej spożyć ją na 2-3 godziny przed snem.

Błąd numer 3 – Podjadanie

Podjadanie to jeden z głównych błędów, które przydarzają się w trakcie odchudzania. Podjadanie pomiędzy posiłkami, a także nocne i wieczorne grzeszki może znacząco utrudnić skuteczne zrzucanie wagi. Może się wydawać, że te parę orzeszków, herbatników czy paluszków nie podniesie mocno bilansu kalorycznego, a jak coś to jutro zjemy mniej.  Dobrze by było, ale parę sztuk z rana, parę wieczorem, do tego dwie szklanki soku owocowego, bo “przecież sok jest zdrowy i na pewno nie ma dużo kalorii” i nagle okazuje się, że z planowanego deficytu 300 kalorii, robi nam się 200 kalorii na plusie. Jeśli już mamy ochotę na przekąskę to dużo lepiej wypić herbatę, lub zjeść niskokaloryczny owoc.

Błąd numer 4 – jedzenie wybiórcze

Skuteczne odchudzanie będzie możliwe tylko wtedy, jeśli organizm będzie miał dostęp do wszystkich potrzebnych mu substancji odżywczych. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie zbilansowanej diety, która zapewni naszemu organizmowi wszystkiego czego potrzebuje. Dużo osób lubi rezygnować z tłuszczów lub węglowodanów. Tymczasem może to doprowadzić do dużych problemów z organizmem.

To wszystko działa najlepiej w połączeniu z suplementami, szczególnie tymi dobrze dobranymi, jak tu  g-supplements.pl/.

 

Dodaj komentarz