Jak wybrać fotel biurowy?

Jak wybrać fotel biurowy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że odpowiedni fotel biurowy powinien zagwarantować właściwy komfort pracy, a także odpowiednie podparcie praktycznie wszystkich części ciała. Należy mieć świadomość, że wybór omawianego mebla jest znacznie prostszy niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Wysokość

Jest to pierwszy aspekt, który powinno się uwzględnić. Użytkownik powinien mieć możliwość podniesienia siedziska do takiego poziomu, by jego nogi były zgięte w kolanach pod kątem 90°. Godny uwagi jest fakt, że zbyt wysoki i zbyt niski model nie pozwoli na właściwe rozłożenie ciężaru wzdłuż kręgosłupa. Konsekwencją mogą być dolegliwości bólowe.

Podłokietniki

Można zaobserwować, że podłokietniki w znacznej większości foteli dostępnych na rynku są bardzo wąskie. Oczywiście nie jest to dobre rozwiązanie. Rekomendowane jest, by wspomniane podłokietniki wspierały ręce danej osoby przez cały czas. Należy mieć świadomość, że określone ustawienie tego elementu powinno się wybierać w zależności od czynności, która będzie wykonywana w danym momencie.

Oparcie

Zalecane jest, by oparcie miało profilowany kształt podobny do kształtu kręgosłupa. Warto wiedzieć, że modele renomowanych producentów posiadają ruchome oparcie. Dzięki temu może ono przystosować się do wzrostu danej osoby. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wygodne fotele biurowe będą pozwalały użytkownikowi na oparcie się praktycznie w każdym momencie. Obecnie można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w ergonomiczny model. Nie jest rekomendowane kupowanie produktów posiadających głębokie siedziska. Nie będzie wtedy możliwe odciążenie kręgosłupa. Ogromną zaletą fotelu biurowego z odchylanym oparciem jest fakt, że użytkownik będzie mógł odciążyć plecy podczas przerw.

Siedzisko

Zalecane jest zaopatrzenie się w miękkie siedzisko. Jest to zdecydowanie bardziej istotna kwestia niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest również fakt, że w przypadku tego elementu użytkownik ma największą dowolność. Nie będzie on w żaden sposób zaburzał ergonomii. Rekomendowane jest uwzględnianie głębokości siedziska według własnych potrzeb. Zaopatrzenie się w model ze zbyt głębokim siedziskiem może zwiększyć zmęczenie danej osoby.

Fotel biurowy na kółkach

Należy mieć świadomość, że fotele biurowe wykonywane są obecnie przez producentów z różnych materiałów. Wspomniany fakt ma bardzo istotne znaczenie, gdyż określone tworzywa wybiera się głównie ze względu na wielkość sił tarcia. Jak wiadomo fotele biurowe na kółkach są niezwykle praktyczne. Zdecydowanie prostszym zadaniem dla użytkownika będzie przemieszczanie się razem z krzesłem, niż częste wstawanie. Trzeba jednak pamiętać, aby koła były stabilne. Nie mogą doprowadzić do przesunięcia się krzesła w momencie, gdy dana osoba będzie wykonywała pracę.

Warto zdecydować się na fotele kubełkowe czy klasyczne?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się fotele kubełkowe. Są one oczywiście skierowane dla graczy. Godny uwagi jest fakt, że produkty obecnie dostępne są w wysokiej cenie. Warto wiedzieć, że producenci w celu jej obniżenia podejmują decyzję o zrezygnowaniu z niektórych udogodnień. Bardzo często nie są montowane regulowane podparcia lędźwiowe. Omawiane fotele są bardzo często ergonomiczne. Nie można zapomnieć, że rozbudowane fotele klasyczne również są drogie. Zdecydowanie łatwiej dostosować je do potrzeb określonych użytkowników. Nie jest zalecane sugerowanie się tylko ceną.

Dodaj komentarz