Koszula z krótkim rękawem – modne rozwiązanie na upalne lato

Koszula z krótkim rękawem – modne rozwiązanie na upalne lato

Męska koszula z krótkim rękawem to obowiązkowy element letniej garderoby. W zależności od fasonu, jej koloru oraz wzoru można ją założyć niemal na każdą okazję. Sprawdzi się idealnie na urodzinową i rodzinną imprezę, wieczorne wyjście ze znajomymi, a także jako elegancki strój na randkę w kinie. Koszula z krótkim rękawem to zatem wygodny i praktyczny element męskiej garderoby, który warto mieć w swojej szafie.

Męska koszula z krótkim rękawem – dlaczego warto mieć ją w swojej szafie?

Koszula z krótkim rękawem to odpowiedni element męskiej stylizacji nie tylko na upalne dni. Wielu panów chętnie ubiera ją do eleganckiej marynarki lub garnituru. Mało kto jednak wie, że takie połączenie uznawane jest za modowy nietakt. Formalne i poważne spotkania czy imprezy (takie jak wesele, chrzciny, czy komunia) wymagają bardziej eleganckiej i klasycznej wersji koszuli tj. tej z długim rękawem. Jeżeli natomiast chodzi o tą z krótkim rękawem, to sprawdzi się ona idealnie m.in. na okazje takie jak:

  • impreza ze znajomymi;
  • spacer po mieście;
  • wyjście do kina, restauracji lub na rodzinnego grilla;
  • rowerowa wycieczka;
  • wypoczynek na urlopie.

Krótki rękaw koszuli sprawia, że stanowi ona idealny element codziennej garderoby, ale nie tej przeznaczone na ważne spotkania (np. biznesowe), czy wyniosłe uroczystości rodzinne. To dlatego, że krótki rękaw koszuli może m.in. odsłaniać tatuaże, które raczej na spotkaniu biznesowym nie będą zbyt mile widziane przez potencjalnego pracodawcę lub poważnego wspólnika biznesowego.

Męskie koszule na krótki rękaw – jak wybrać odpowiedni kolor i wzór?

Koszula z krótkim rękawem jest wygodna i praktyczna. Z jednej strony pozwala do codziennego stylu wnieść odrobinę elegancji, ale w niezbyt poważnym tonie. Koszula daje zatem większą swobodę w bardzo upalne lato. Z drugiej strony jest to dość uniwersalny element męskiej garderoby, który można nosić na wiele różnych sposobów – np. jako odzież wierzchnia na topie.

Wybór odpowiedniej koszuli na krótki rękaw nie zawsze jest łatwy. Wydawać by się mogło, że niektórzy panowie nie będą dobrze wyglądać w takiej koszuli. Warto wiedzieć, że dopasowanie tej części garderoby do stylu danej osoby uzależnione jest w głównej mierze od fasonu, wzoru oraz koloru koszuli. Za najbardziej uniwersalne uznaje się białe i proste koszule lub te błękitne, które mogą być dodatkowo zdobione tzw. lamówkami, czy elementami kontrastowymi. Tak subtelnie zdobiona koszula sprawi, że Twój look będzie z jednej strony elegancki, ale niezbyt poważny i szykowny.

Dodaj komentarz