Koszule reklamowe — zbuduj wizerunek profesjonalisty w oczach klientów!

Koszule reklamowe — zbuduj wizerunek profesjonalisty w oczach klientów!

Gadżety reklamowe mogą być używane w różnych celach. Najczęściej są dodatkiem promocyjnym firmy lub marki, który otrzymują klienci lub partnerzy biznesowi. Jednak nie tylko odbiorcy oferty mogą otrzymać gadżety z logiem firmy. Powinni je mieć także Twoi pracownicy – zwłaszcza jeżeli na co dzień zajmują się bezpośrednim kontaktem z klientami.

Dlaczego wręczanie gadżetów z logo firmy dla pracowników jest tak ważne?

Pracownicy firm zajmujących się bezpośrednią obsługą klienta są wizytówką przedsiębiorstwa. Od ich zachowania wobec klienta, a także ich samego wyglądu, zależna jest opinia interesariuszy. Ważne jest zatem przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia wśród podwładnych z zakresu obsługi klienta. Wcale nie mniej ważne jest wyposażenie go w ubiór – najlepiej koszule reklamowe z logo Twojej firmy/marki.

Jednolity ubiór wśród pracowników zbuduje w podświadomości klientów przekonanie o zgranym i dobrze funkcjonującym zespole. Klient, widząc osobę z logo firmy, nie będzie miał wątpliwości, kto jest pracownikiem firmy, a kto gościem.

Koszule reklamowe – jakie cechy powinny spełniać?

Koszule reklamowe powinny być przede wszystkim jednolite dla wszystkich pracowników. Najlepiej, aby były w takim samym kolorze, co logo Twojej firmy/marki – ewentualnie w kolorze kontrastowym. Spójność kroju, koloru, formy i wykończenia sprawi, że w oczach klienta, firma zyska wizerunek profesjonalistów. Dla podniesienia walorów estetycznych ubioru, warto także pomyśleć o naniesieniu nawet niewielkiego logo firmy np. na tyle bluzki albo z przodu – najlepiej w okolicy lewego lub prawego obojczyka.

Pracowników firmy warto także wyposażyć w inne gadżety reklamowe. Na stanowisku osoby powinny znaleźć się karteczki/notesy, długopisy, a także smycze z logo marki/firmy. Dzięki temu odwiedzający dane stoisko klient będzie mógł w razie konieczności skorzystać z karteczki w celu zapisania ważnych dla siebie informacji uzyskanych od Twojego profesjonalnie wyposażonego pracownika. Z pewnością sam dojdziesz do wniosku, że odwiedzanie firm, gdzie obsługujący Cię pracownicy wyglądają jednakowo i profesjonalnie, jest bardziej przyjemne w odbiorze niż np. załatwianie spraw tam, gdzie pracownik niewiele różni się od interesariusza.

Czy można kupić koszulki reklamowe dla przyjaciół i rodziny?

Niektóre życiowe sytuacje sprawiają, że chcemy pokazać swoją jedność jako rodzina lub grupa przyjaciół. Okazujemy to na różne sposoby – np. wybierając jednakowy ubiór. Jeśli więc w najbliższym czasie wybierasz się ze znajomymi lub rodziną na jakiś piknik, albo inne wydarzenie to zakup jednakowych koszulek  reklamowych będzie dobrym pomysłem. To Ty decydujesz jaki kolor mają mieć koszulki – jeśli więc chcesz wykorzystać je w prywatnym celu, to wcale nie muszą się na nich pojawić firmowe oznaczenia.

Dodaj komentarz