Ochrona dziecka na plaży

Ochrona dziecka na plaży

Plaża, piękne słońce nic tylko leżeć na plaży i się opalać. Ale zaraz, zaraz… Nie jesteś już Panienką i nie możesz leżeć sobie na plaży godzinami, bo masz dziecko? No tak, dziecko nie powinno przebywać długo na słońcu bez odpowiedniej ochrony. Propozycję ochrony przed słońcem dla dzieci ma firma Chicco.

Wychodząc z dzieckiem, a szczególnie z niemowlęciem, na słońce musisz pamiętać, że jego skóra nie jest jeszcze całkowicie rozwinięta i nie ma wytworzonych naturalnych mechanizmów ochronnych. Zetknięcie się skóry dziecka z promieniami słonecznymi może doprowadzić do poparzenie słonecznego. Właśnie dlatego powinnaś pamiętać o stosowaniu szczególnej ochrony przed słońcem.

Firma Chicco proponuje rodzicom najmłodszych dzieci produkty z linii Chicco Dermo Solution. Linia ta została stworzone specjalnie do ochrony i leczenia wrażliwej skóry dzieci. Na rynku dostępny jest sztyft i krem przeciwsłoneczny, spay SPF30, a także mleczko po opalaniu.

Sztyft posiada SPF 50+ i stworzony jest specjalnie z myślą o dzieciach. Jego dużą zaletą jest szybkie wchłanianie się i nie pozostawianie na skórze tłustych śladów. Krem przeciwsłoneczny posiada również SPF 50+ i jest to kremowa emulsja, która łatwo rozprowadza się i dobrze wchłania również nie pozostawiając tłustych śladów.

Sposobem na małe wiercipięty nie lubiące smarowania się kremem może być Spray SPF 30. Ma on innowacyjną strukturę, opartą na całkowicie naturalnym czynniku emulgującym, pochodnej cukrów, pozwalającym na uzyskanie produktu o wysokim stopniu tolerancyjności skóry. Specjalne składniki zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia i pozwalają na uniknięcie wysuszenia skóry i łuszczenia się.

Po opalaniu i zabawie na słońcu powinno się natłuścić skrócę dziecka. Przyda się wtedy mleczko po opalaniu o miękkiej konsystencji. Głęboko odżywia skórę, zapewnia skórze nawilżenie oraz świeżość. Jak wszystkie produkty Chicco Dermo Solution szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustych śladów.

Tak przygotowani możemy ruszać na plażę, budować piaski i chlpać się w wodzie. Pamiętajcie jednak, aby nie przebywać zbyt długo na słońcu i mieć czapkę na głowie. No i weźcie ze sobą wiaderko, łopatkę i koło do pływania.

Dodaj komentarz