Olejek rycynowy do walki z wypadaniem wlosów

Olejek rycynowy do walki z wypadaniem wlosów

Nadmiernie wypadające włosy to problem, który dotyka całej rzeszy osób, niezależnie od płci i wieku. To jeden z pierwszych objawów starzenia się. Nikogo nie powinno dziwić, że duża część populacji dotkniętej problemem łysienia stara się za wszelką cenę z nim walczyć.

Obecnie istnieje mnóstwo metod walki z łysieniem oraz sposobów na ponowny porost włosów. Rynek kosmetyczny jest bogaty w różnego rodzaju środki pomagające znów cieszyć się bujnymi włosami. Można także spróbować zabiegów chirurgicznych polegających na przeszczepianiu włosów. Jednak przed wynalezieniem tych wszystkich metod też trzeba było sobie jakoś radzić. Powstało mnóstwo naturalnych sposobów walki z łysieniem. W poniższym artykule chciałbym zaprezentować jeden z nich. Mowa o olejku rycynowym.

Czym jest olejek rycynowy?

Jest to produkt pochodzenia roślinnego, uzyskuje się go poprzez wyciskanie oleju na zimno z rącznika pospolitego oraz wygotowywanie pozyskanej substancji we wrzątku. Dzięki temu zabiegowi udaje się wypalić toksyczną rycynę, której zażycie może zakończyć się poważnym zatruciem lub nawet śmiercią. Głównym składnikiem olejku rycynowego jest kwas rycynolowy, poza tym znaleźć w nim można kwas olejowy i linolowy. Substancja jest bardzo gęsta, ma kolor jasnożółty. Olejek rycynowy jest często wykorzystywany w produkcji oleju tureckiego czy kwasu sebacynowego.

Stosowanie w lecznictwie

Olejek rycynowy jest najczęściej wykorzystywany jako środek przeczyszczający, znajduje się często w składzie tego rodzaju produktów. Należy jednak uważać, gdyż nieodpowiednie zażywanie może doprowadzić do poważnych problemów z układem trawiennym. Mimo to produkt został uznany przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków jako skuteczny i bezpieczny. Poza tym olejku rycynowego używa się w kosmetyce jako odżywki do włosów suchych.

Olejek rycynowy na porost włosów

Czy używanie olejku rycynowego w walce z łysieniem przynosi rezultaty? W dużej mierze tak. Zawarte w nim glicerydy kwasowe mają działanie wzmacniające i regenerujące. Dodatkowo substancja poprawia ogólną kondycję włosów, dzięki dostarczeniu im składników odżywczych. Nic dziwnego, że często jest wykorzystywany jako jedna z substancji aktywnych w kosmetykach na porost włosów.

Jak przyrządzić wywar z olejku rycynowego? Potrzebujesz łyżkę olejku, łyżkę oliwy z oliwek i jednego żółtka z kurzego jajka. Dokładnie wymieszaj składniki, możesz je również lekko podgrzać. Nie przesadzaj jednak z temperaturą, powyżej czterdziestu dwóch stopni jajko zacznie się ścinać. Otrzymaną maseczkę nałóż na włosy i skórę głowy. Następnie nakryj głowę czepkiem, owiń ręcznikiem i odczekaj jakieś 15-20 minut. Gdy skończysz, po prostu spłucz wywar ciepłą wodą. Powtarzaj zabiegi raz dziennie, a z pewnością zobaczysz efekty.

Jak nie olejek rycynowy, to co?

Znam wiele osób, które nie są przekonane co do skuteczności tego typu terapii. Nie wierzą w jej skuteczność albo po prostu nie mają czasu, żeby bawić się w przyrządzanie maseczek. Takie osoby z pewnością wolałyby wybrać jakiś produkt dostępny w sklepach. Co jednak wybrać? Oferta jest przecież niezwykle bogata, a nie każdy środek spełnia swoją funkcję. Mogę polecić szampon Revita, w jego składzie znajdziemy wszelkie nowinki odkryte w ciągu ostatnich lat. Niezwykle skutecznie stymuluje porost włosów, działa wyjątkowo szybko, już po czterech tygodniach można zauważyć pierwsze rezultaty. Oczywiście, można wybrać jakiś inny produkt, ale skuteczność szamponu Revita mogę zagwarantować.

Podsumowanie

Stosowanie naturalnych metod na porost włosów niesie pewne ryzyko. Niektóre rozwiązania mogą być po prostu nieskuteczne, a ich rzekome pozytywne działanie może być wynikiem mitów krążących od lat. W przypadku olejku rycynowego ta teza się nie sprawdza. Regularne stosowanie okładów naprawdę działa. Wprawdzie efekty nie są tak świetne jak w przypadku środków dostępnych w aptekach, ale miłośnicy tradycyjnych metod kuracji będą zachwyceni.

Dodaj komentarz