Pierwszy kredyt – co trzeba o nim wiedzieć?

Pierwszy kredyt – co trzeba o nim wiedzieć?

Niektóre osoby swój pierwszy kredyt zaciągają w wieku 20 lat w momencie, gdy inne decydują się na ten krok dopiero po 30-tce. Nie ważne jednak w jakim momencie swojego życia uznasz, że kredyt jest Ci niezbędny do sfinansowania swoich potrzeb, powinieneś się odpowiednio przygotować do jego zaciągnięcia. Co warto wiedzieć przed wzięciem pierwszego kredytu? Podpowiadamy.

Czy łatwo jest otrzymać pierwszy kredyt?

Wiele osób jest przekonana o tym, że w banku można zadłużyć się w niezwykle łatwy sposób. Rzeczywistość prezentuje się jednak nieco inaczej ponieważ otrzymanie pierwszego kredytu w życiu wcale może nie być takie bezproblemowe. Mimo stale rozwijającej się technologii i usprawniania wielu procesów związanych z udzielaniem kredytu banki dalej muszą trzymać się pewnych rozporządzeń, które narzuca na nie Komisja Nadzoru Finansowego. Jeśli osoba, która ubiega się o kredyt, nie spełni tych warunków, to najpewniej otrzyma ona decyzję odmowną na swój wniosek.

Podczas ubiegania się o kredyt pracownicy banku przeanalizują Twoją zdolność oraz historię kredytową. Fakt, że zaciągamy dopiero pierwszy kredyt, nie musi oznaczać tego, że nasza zdolność kredytowa jest niska, natomiast oznacza to, że nasza historia kredytowa jest pusta, co może stworzyć pewien problem. Może to mieć wpływ na sumę kredytu, jaką zaproponuje nam bank. Zazwyczaj pierwsze zobowiązania opiewają na niewielkie sumy, dlatego trzeba się na to przygotować. Żaden bank nie przyzna kredytu hipotecznego osobie, która jeszcze nigdy nie spłaciła żadnego zobowiązania, ponieważ nie ma on wiedzy na temat tego, jaka jest kultura płatnicza danej osoby.

Jak zbudować historię kredytową?

Dobra historia kredytowa może Ci pomóc w uzyskaniu wymarzonego kredytu. Jak więc ją zbudować i stać się posiadaczem pozytywnej historii kredytowej? Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że na sam początek zakupisz niedrogi sprzęt na raty. Może to być sprzęt AGD lub RTV za kilkaset złotych. Spłać to zobowiązanie w terminie, a nawet chwilę przed czasem. Wiele sklepów oferuje korzystne raty 0%, więc będziesz musiał oddać tyle pieniędzy, ile rzeczywiście warty był dany sprzęt.

Dzięki temu uzyskanie pierwszego kredytu nie powinno stanowić dla Ciebie większego problemu https://splatakredytow.pl/pierwszy-kredyt-co-trzeba-wiedziec/. Warto jednak pamiętać o tym, że bank sprawdza także sytuację finansową swoich klientów i to, czy mają oni stałą pracę oraz dochody. Ubieganie się o pierwsze zobowiązanie w banku jest więc procesem bardzo złożonym i trzeba się do tego dobrze przygotować.

Dodaj komentarz