Podstawowe informacje o depilacji laserowej

Podstawowe informacje o depilacji laserowej

Depilacja jednorazowymi maszynkami lub woskiem nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Z jednej strony obie metody pozwalają szybko pozbyć się niechcianego owłosienia. Z drugiej: narażają wrażliwą skórę na podrażnienia i uszkodzenia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z alternatywnych metod epilacji. Depilacja laserowa należy właśnie do metod, które przynoszą skuteczny i długotrwały efekt.

Na czym polega epilacja laserowa?

Depilacja laserowa pomaga skutecznie usunąć niechciane owłosienie z ciała. Metoda wykorzystuje wiązkę laserowego światła, które wnika głęboko w skórę, a następnie dociera do cebulki włosa. Wytwarzana energia zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (jego barwnik), która przekształca się w energię termiczną i nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa. Depilacja laserowa wymaga użycia odpowiedniej mocy oraz czasu trwania pojedynczych impulsów. Dobór parametrów zależny jest od rodzaju skóry oraz włosów. Nie mniejsze znaczenie ma systematyczne powtarzanie zabiegów w określonym przedziale czasu – trwające zwykle od 4 do 10 tygodni. Ta ostatnia kwestia jest koniecznością, ponieważ laser oddziałuje wyłącznie na włoski znajdujące się w fazie wzrostu. Aby uzyskać idealnie gładką skórę na lata, niezbędne jest zatem kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Laser aleksandrytowy – skutecznie i bezpiecznie

Laserowa depilacja niepożądanego owłosienia wykorzystuje lasery o różnej mocy. Te o niższej przeznaczone są dla cieńszych, jaśniejszych i słabszych włosów, natomiast wyższa moc dedykowana jest dla grubszego, gęstszego i ciemniejszego owłosienia. Odpowiednie natężenie mocy zostaje wybrane przez specjalistę, który na pierwszej wizycie ocenia kondycję skóry oraz rodzaj niepożądanych włosów, a następnie wybiera odpowiedni laser do zabiegu.

Odpowiednio wybrany laser do depilacji musi być nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny. Cechy te spełnia laser aleksandrytowy http://pasjonacipiekna.pl/depilacja-laserowa-lodz/, który dzięki nowoczesnej technologii szybko usuwa niepożądane owłosienie. Jest to możliwe dzięki wytwarzaniu wysokiej absorpcji melatoniny w mocy lasera oraz specjalnemu trybowi MOVEO, który stopniowo nagrzewa wiązkę lasera i w sposób bezpieczny oraz bezbolesny niszczy cebulki włosów. Komfort zabiegu z użyciem lasera aleksandrytowego zapewnia dodatkowa funkcja kontaktowego chłodzenia skóry, która osiąga temperaturę 15 stopni Celsjusza.

Na efekty nie trzeba długo czekać, w zależności od rodzaju owłosienia, wystarczą 2-4 zabiegi, aby uzyskać zadowalający efekt!

Dodaj komentarz