Trener personalny

Trener personalny

Czas na sport

Jeśli od dziecka biegamy za piłką i chyba uprawialiśmy każdą możliwą dyscyplinę sportu, nierzadko nie wyobrażamy sobie życia bez aktywności fizycznej. Jednak kiedy wraz z końcem szkoły, skończył się nam czas wolny, a z tym również zapał do sportu, powrót nie jest już taki łatwy. Tak samo dzieje się w sytuacji kiedy to nigdy nie byliśmy pasjonatami ruchu i nie macie nawet pojęcia kim jest np. trener personalny.

Jednak w dorosłym już życiu podejmujemy decyzję, że chcemy spędzić je nie tylko na pracy i lenistwie, ale przejść przez nie aktywnie. Od zawsze marzyła wam się np. siłownia. Nie macie jednak pomysłu na to jak zacząć, gdyż zwyczajnie nie macie pojęcia jak obsłużyć się z dostępnymi tam urządzeniami i jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Kim jest trener personalny

Swoją przygodę powinniście więc zacząć od zapoznania się z pojęciem trener personalny. Dla osób, które korzystały z pomocy trenera personalnego, odpowiedź jest jasna. Dla tych, którzy wcześniej tylko korzystali z kanapy i telewizora kilka słów o trenerze personalnym. Jest to człowiek, który specjalnie dla Ciebie, w oparciu o Twój stan psychofizyczny, dobierze i ułoży indywidualny zestaw ćwiczeń. Ponadto, nie tylko wprowadzi Cię w świat sportu ale i  nauczy prawidłowego wykonywania wszelkich ćwiczeń. Dzięki niemu nie tylko nie będziemy mieli obaw aby pierwszy raz pójść na siłownie, ale i w dużo szybszym tempie przyswoimy zasady korzystania ze sprzętów, rodzaje ćwiczeń i ich przeznaczenie oraz poprawność ruchów. Ponadto, dzięki trenerowi personalnemu i wiedzy jaką posiada nie narażamy się na zbędne kontuzje, wynikające z braku doświadczenia.

Motywacja

Trener personalny poza tym, że dzieli się z nami swoją wiedzą i sprawi, że na siłowni będziemy czuć się jak ryba w wodzie, jest też naszą motywacją. Ma nie tylko czuwać nad poprawnością i jakością naszego treningu, ale stale podnosić nam poprzeczkę i jednocześnie motywować do dalszej pracy. Funkcja motywacyjna ma znaczenie szczególnie wtedy gdy przychodzi pierwszy kryzys. Jeśli bylibyście sami na siłowni, i po kilku wizytach dalej niepewnie przechodzili od maszyny do maszyny, z pewnością szybko byście zrezygnowali. Trener personalny na bieżąco monitoruje wasze wyniki i postępy, zawsze służy dobrą radą, daje napęd do działania, odpowie na każde pytanie i odpowiednio zmotywuje. Z nim nie porzucisz sportu po pierwszym kryzysie, a wręcz przeciwnie. Będziesz chciał jeszcze więcej.

Dodaj komentarz