Jak być kreatywnym?

Jak być kreatywnym?

Jak być kreatywnym? O to jest pytanie. Marzyć, wymyślać i tworzyć. Jest to cecha niewątpliwie bardzo ceniona wśród ludzi. Kreatywnych osób poszukują pracodawcy, przyjaciele i partnerzy. Dlaczego? Ta zaleta gwarantuje przede wszystkim co innego na każdej z tych płaszczyzn. Kreatywny pracownik będzie pracował efektywniej, ponieważ będzie w stanie wymyślać niekonwencjonalne rozwiązania problemów oraz w sposób unikatowy może wykonywać swoje obowiązki. Jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, od takiego człowieka można oczekiwać spontaniczności i niebanalnych pomysłów na wspólne spędzanie czasu. Ponadto z kreatywnym kompanem na pewno nie będzie dane nam się nudzić. Istnieje kilka technik, które pozwalają zwiększyć tę cechę. Zatem, jak być kreatywnym?

MALUJ

Akwarelami, ołówkiem, cienkopisem, farbkami plakatowymi…pomysłów jest nieskończenie wiele na stworzenie własnego, malarskiego dzieła. Nie trzeba nazywać się Pablo Picasso, aby dać się ponieść fantazji i pędzlom. Ten obraz nie ma być przeznaczony na ekspozycję do galerii sztuki, ale ma wyzwolić w tobie potencjał.

PISZ OPOWIADANIA

One również nie muszą być wystawiane do podglądu publicznego. Możesz pisać zarówno do szuflady, jak i stworzyć specjalnego bloga, na którym znajdą się opublikowane przez ciebie opowiadania. Nikt nie każe pisać bestsellera! Chodzi o to, aby móc na bieżąco pracować nad swoją kreatywnością, wymyślając postaci, fabułę i świat przedstawiony. Rozwiązanie to daje niesamowitą frajdę.

OTACZAJ SIĘ KREATYWNYMI LUDŹMI

To właśnie oni mogą pokazać ci jak być kreatywnym. Jeśli w gronie znajomych masz takie osoby to świetnie! Natomiast nie jest to wymóg, ponieważ dzięki rozwiniętej technologii możesz słuchać, bądź oglądać inspirujące osoby. Filmy dokumentalne, wywiady, czy audycje. Obserwacja ich zachowania oraz analiza pomysłów są rzeczami, na których możesz bazować. Jednak wystrzegaj się kopiowania! Jest to zupełne przeciwieństwo kreatywności.

POMAGAJ BLISKIM

Każdy z nas zmaga się z problemami różnego typu. W tym przypadku można połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ nie ma nic lepszego niż pomoc bliskiemu. Doradzaj, podpowiadaj i angażują się w rozwiązywanie ich kłopotów, bowiem jest to bardzo dobra metoda na wypracowanie kreatywności względem radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

SŁUCHAJ MUZYKI

Nie ma osoby, która nie lubi tej czynności. Obecnie w przemyśle muzycznym istnieje wielu awangardowych artystów, którzy wykorzystują oryginalne teksty oraz niekonwencjonalną autoprezentację. Wsłuchaj się w słowa, analizuj emocje oraz szukaj ukrytego przesłania, które artysta chce przekazać.

PODRÓŻUJ

Jest to ostry zastrzyk inspiracji. Zwłaszcza jeśli kraje, które odwiedzasz posiadają inną kulturę i obyczaje niż te, które dotychczas poznałeś. Podróż to nie tylko zwiedzanie, ale również poznawanie ciekawych osób, których historie nieraz bywają niezwykłe. To wszystko może uwolnić w tobie kreatywność i podrzucać nowe pomysły.

Wszystkie wymienione techniki pokażą ci jak być kreatywnym. Wystarczy tylko wcielić je w życie i nie bać się wyjść ze swojej strefy komfortu.

Dodaj komentarz