Jak zmotywować się do ćwiczeń

Jak zmotywować się do ćwiczeń

To, że sport to zdrowie wie każdy z nas. Jednak nie każdy wie jak zmotywować się do ćwiczeń i aktywniejszego trybu życia. Ruch w naszym życiu jest bardzo ważny. Nie tylko pozwala on zachować piękną i atrakcyjną sylwetkę, ale też dba o nasze zdrowie i przedłuża nasze życie. Skoro już wiesz, czemu warto uprawiać sport to dziś wraz z http://twoja-motywacja.pl/ zdradzimy Ci najlepsze sposoby na to, jak zmotywować się do treningu.

Nie odkładaj tego na jutro

Jeśli wydaje Ci się, że od poniedziałku, od nowego miesiąca czy od nowego roku będzie Ci łatwiej, to musimy Cię zawieźć – nie będzie. Nie ma więc sensu odkładać ćwiczeń na później i należy zacząć jak najszybciej. Zamiast odkładać treningi w nieskończoność to spróbuj, chociaż małej aktywności w ciągu dnia. Nie musisz od razu przebiegać maratonu czy robić skalpela Chodakowskiej, bo z pewnością straciłbyś motywację już po pierwszym treningu, ale małe kroki są jak najbardziej wskazane. Nawet jeśli wydaje Ci się, że 10 czy 20 minut ćwiczeń nic nie zmieni, to jesteś w błędzie. Tak właśnie się zaczyna a po jakimś czasie regularnych ćwiczeń, będziesz dawać z siebie więcej i więcej. Wystarczy zacząć.

Monitoruj postępy

Nic tak nie motywuje do dalszej pracy, jak widoczne efekty naszych działań. Właśnie dlatego zacznij prowadzić dziennik, w którym będziesz zapisywać swoje postępy i monitorować to ile już osiągnąłeś. Możesz raz w tygodniu wykonywać pomiary swojego ciała za pomocą miary i robić sobie zdjęcia, aby móc je ze sobą porównać po kilku tygodniach. Na pierwsze efekty swoich starań będziesz musiał z pewnością poczekać, ale gwarantujemy Ci, że jak tylko je zobaczysz, to poczujesz ogromną dawkę motywacji.

Przypomnij sobie to wspaniałe uczucie po treningu

Ćwiczenia uwalniają endorfiny, sprawiają, że czujemy się lepiej, mamy lepszy humor i czujemy się spełnieni. Z pewnością pamiętasz te błogie uczucie po treningu, gdy czułeś satysfakcję i zmęczenie. Za każdym razem, gdy nie będzie Ci się chciało iść na trening, przypomnij sobie, jak dobrze się wtedy czułeś. Łatwiej będzie Ci się podnieść z kanapy i iść na ćwiczenia.

Nie zapominaj o nagrodach

Ćwiczenia to nie tylko wieczna mordęga i ograniczanie sobie przyjemności. Jeśli będą Ci się one źle kojarzyć, to z pewnością nie będzie Ci się chciało ćwiczyć, a w końcu nie o to chodzi. Jeśli pilnujesz diety i regularnie ćwiczysz, to możesz się co jakiś czas nagrodzić. Możesz wtedy zjeść coś niezdrowego lub kupić sobie jakąś wymarzoną rzecz. Nie ważne co to będzie, ważne żebyś się z tego ucieszył i pamiętał, że ćwiczenia to nie tylko ciągłe wyrzeczenia.

Dodaj komentarz