Obrona doktoratu i upominki

Obrona doktoratu i upominki

Wyjątkowa chwila 

Obrona pracy dyplomowej jest  sukcesem, a kiedy mówimy o obronie doktoratu jest to na prawdę wielki sukces i powód do radości. Chcąc celebrować ten moment z kimś bliskim miło jest, jeśli wręczy się tej osobie prezent. Tu może pojawić się pytanie co kupić takiej osobie, to też zależy od tego jak blisko z kimś jesteśmy, inne prezenty wręcza się partnerowi czy partnerce, dziecku, a inne przyjaciołom czy znajomym. Liczy się też pomysłowość i to by trafić w gust świeżo upieczonego doktora, może być to coś przydatnego, albo coś co będzie po prostu fajną pamiątką czy ozdobę, którą można udekorować pokój.  

Pomysły na prezenty dla najbliższych

Kogoś kogo kochamy, kto jest dla nas wyjątkowo ważny obdarować można czymś wyjątkowym. Jedną z rzeczy, która na pewno się sprawdzi jest biżuteria. Kobiecie można wręczyć łańcuszek, bransoletkę, kolczyki czy zestaw biżuterii. Zaś zegarek może być prezentem zarówno dla mężczyzn i kobiet. Dodatkowo można na jego bransolecie coś wygrawerować, np datę obrony i imię. Wybierając taki prezent można mieć pewność, że zostanie on z obdarowaną osobą jeszcze przez wiele lat.
Elegancka torebka czy aktówka również się sprawdzi, podobnie jak pióro, które jest czymś ponadczasowym.
Zaś jeśli chciałoby się dać doktorowi tuż po obronie coś sentymentalnego i na prawdę wyjątkowego może to być kolaż, czy album w którym chronologicznie będą umieszczone zdjęcia robione podczas przygotowań pracy, najlepiej od pierwszego etapu pisania pracy. Można również wykorzystać zdjęcia, czy tytuły wykorzystanych prac, użytych przy  pisaniu pracy, i koniecznie zdjęcia i cytaty z pracy tej osoby która się obroniła. 
Ciekawym pomysłem może być też portret, na którym nasza ukochana osoba będzie miała na głowie biret, a w ręku pracę czy inny przedmiot kojarzący się z jej dziedziną, może to być jakaś rzecz ściśle związana z jej kierunkiem. Taki rysunek może towarzyszyć przez całe życie na ścianie salonu czy sypialni i na pewno, tak jak w przypadku albumu wywoła wzruszenie. 

Od znajomych i przyjaciół

Tu zależy wiele jak bliskie są relacje, chociaż dobrym wyborem na pewno może być zabawne gadżety, typu długopisy czy kubek z napisem “gratulujemy obrony IMIĘ”, albo na przykład “Nasza Pani doktor”.
Oprócz kubka sprawdzić może się inne szkło, na przykład kieliszki z wygrawerowanym napisem. 
Może to być także koszulka, czy obrazek z wygrawerowanymi gratulacjami. 
Samo zorganizowanie imprezy przez przyjaciół zostanie na pewno też ciepło przyjęte i docenione, a doktor zapamięta tę chwilę na długo. 
Nie zapominajmy również o rzeczach związanych z pracą, inżynierowi można dać zestaw narzędzi, a astronomowi lunetę. To coś o czym na pewno warto pomyśleć. Wiadomo przecież, że gesty liczą się najbardziej i te wyjątkowe chwilę zostaną na długo w pamięci. 
Również stworzenie kosza prezentowego, w którym połączone zostaną przedmioty związane z pracą i z pasja doktora dadzą mu wiele radości, a sama skrzyneczka może stać na półce, czy innym miejscu i zostać jeszcze wykorzystana, przy czym będzie cieszyć oczy domowników i odwiedzającym. 
Pamiętajmy, że czym bardziej osobisty prezent tym lepiej, bo najważniejsze to dawać radość. 

Dodaj komentarz