Jak zaplanować sobie dzień z Ajurwedą?

Jak zaplanować sobie dzień z Ajurwedą?

Niektórzy powtarzają, że jaki poranek, taki cały dzień. Trudno jest się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, bowiem to, jak zaczynamy swój dzień, często wpływa na to, jak go kończymy. Jeśli sam dźwięk budzika wywołuje w nas negatywne emocje, które potem dodatkowo potęguje poranna bieganina oraz pośpiech, sami odbieramy sobie szansę na dobry humor w ciągu dnia. Możemy jednak sprawić, aby nasz poranek przestał być czymś, co kojarzy nam się jedynie ze wczesnym wstawaniem, a stał się prawdziwą przyjemnością, która zapewni nam dobry nastrój i doda energii do walki z przeciwnościami, jakie pojawią się na naszej drodze. Wystarczy, że zaplanujemy sobie dzień z Ajurwedą!

Czym jest Ajurweda?

Odpowiedzi na pytanie, czym jest Ajurweda można doszukiwać się już w starożytności. Zmęczeni tym, co oferuje nam współczesny świat, szukamy alternatywnej ścieżki, która doprowadzi nas do prawdziwego piękna. Choć Ajurweda wywodzi się sprzed 2500 lat, jako nauka wciąż nie traci na aktualności i pokazuje kobietom, jak żyć w zgodzie ze sobą oraz naturą, a także jak odnaleźć wewnętrzną harmonię i równowagę. Dzień z Ajurwedą to najlepszy sposób na to, aby zachować spokój ducha i umysłu oraz uwolnić się od negatywnych myśli, które nieustannie krążą w naszej głowie. Jeśli uda nam się to zrobić, będziemy gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań i realizacji naszych celów.

Dzień z Ajurwedą – jak go zaplanować?

Stosując się do zaleceń Ajurwedy, swój dzień powinniśmy rozpoczynać jak najwcześniej, najlepiej codziennie o tej samej porze, ok. 5:30-6:00. Do porannych rytuałów w Ajurwedzie zalicza się m.in. czyszczenie jamy ustnej wraz z językiem, picie szklanki ciepłej wody z cytryną oraz płukanie ust olejem (po to, aby pozbyć się toksyn). W harmonogramie naszego poranka warto uwzględnić także chwilę na wykonanie automasażu, ćwiczeń oddechowych, medytacji lub jogi. Przez cały dzień należy pamiętać o regularnych posiłkach, które powinno się spożywać bez pośpiechu. Najważniejszy posiłek należy zjeść w południe, aby nie obciążać zbytnio systemu trawiennego.

Tym, co jest najważniejsze w planowaniu swojego dnia z Ajurwedą jest konsekwencja. Jeśli zależy nam nad tym, aby odzyskać wewnętrzny spokój oraz równowagę, powinniśmy wytrwać w naszych postanowieniach i konsekwentnie je realizować. Dzięki temu poprawi się nie tylko nasze samopoczucie, ale i ogólna jakość życia.

Dodaj komentarz