Żyjemy w czasach, w których wielu z nas korzysta z Internetu, aby zrobić zakupy, uczyć się czy pracować. Obserwuje się także, że coraz więcej zawodowych spraw przenosi się do trybu online. Biorąc pod uwagę to wszystko i w dodatku rosnącą tendencję do przechodzenia na pracę zdalną, będzie coraz większe zapotrzebowanie na programistów. Jeśli planujesz nim zostać i zastanawiasz się, skąd czerpać teorię, sięgnij po książki dla początkujących programistów.
Dlaczego warto sięgać po książki dla programistów?
Książki informatyczne https://skupszop.pl/ksiazki/informatyka-145903 mogą dostarczyć mnóstwo cennej wiedzy na temat programowania. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę, wybierz lekturę stworzoną przez programistę z wieloletnim doświadczeniem.
Zdobywając umiejętność programowania, jednocześnie zyskasz niezliczone możliwości pracy. Praktycznie na całym świecie poszukuje się programistów. Z pewnością nie będziesz miał problemu ze znalezieniem zatrudnienia, a jeśli będziesz chciał, możesz zostać freelancerem i pracować nawet dla kilku firm. Należy podkreślić również, że wynagrodzenia programistów są niezwykle atrakcyjne.
Oczywiście programowanie to także inne zalety – pozwala ono m.in. rozwijać umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Szczególnie ważne jest też to, że wiele osób nie decyduje się na rozpoczęcie przygody z programowaniem, ponieważ obawia się, że jest to bardzo trudne. Warto zatem wiedzieć, że to tylko pozory, a osoby, które zdecydowały się na taki krok, uważają, że najważniejsze jest zrozumienie podstaw, a późniejsza nauka nie powinna sprawiać żadnych problemów.
Jakie książki dla programistów warto wybrać?
Książki dla programistów to liczne tytuły, a ich duży wybór znajdziesz w SkupSzop.pl. Godną polecenia pozycją jest m.in. „Python na start!” autorstwa Michała Wiszniewskiego. Polecana jest już dla nastolatków. Zawiera opis najważniejszych funkcji i możliwości Pythona. Warto zapoznać się także z „Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty” autorstwa Robert C. Martin. Znajdziesz w nim mnóstwo wskazówek, które przydadzą Ci się niezależnie od tego, na jakim jesteś etapie swojej kariery.
„Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza” Thomas David, Andrew Hunt to kolejna pozycja, którą powinieneś się zainteresować. Autorzy zdradzają w niej wiele wskazówek dotyczących tworzenia elastycznych i dynamicznych kodów. Poświęcili sporo miejsca również na poinformowanie czytelników o tym, jak się rozwijać w tym zawodzie, jakie są najczęstsze pułapki i jak wyrobić w sobie odpowiednie nawyki.