Intensywność perfum zmienia się z wiekiem

Intensywność perfum zmienia się z wiekiem

Każda kobieta od dziecka marzyła o tym, by na swojej toaletce umieścić zestaw pięknie pachnących flakoników, które nie tylko przyciągają uwagę wyglądem, ale też roztaczają wspaniały zapach. Z biegiem lat gusta zapachowe się zmieniają, a pewne zapachy przestają pasować do stylu i wieku. I tak nastolatka wybierze coś innego niż kobieta dojrzała, której już roztrzepanie nie przystoi.

Dla nastolatek, które zwykle są energiczne, pomysłowe i dość niespokojne zwykle przeznaczone są zwykle słodkie, nieostre zapachy (wanilia, karmel, kokos), które najczęściej skomponowane są specjalnie dla nich. Oczywiście na żadnym opakowaniu nie ma zaznaczonego limitu wieku. Jednak perfumy młodzieżowe najczęściej znajdują się w ciekawych i kolorowych opakowaniach, zwykle z wizerunkiem jakiejś postaci z kreskówki lub młodzieżowego filmu.

Z czasem zaczyna się sięgać po perfumy lżejsze, mniej słodkie, bardziej orzeźwiające, a wybór nie ogranicza się do jednego rodzaju, mamy kilka ulubionych perfum, po które sięgamy w zależności od okazji. W zasadzie między 20. a 45 rokiem życia można używać każdego rodzaju perfum ? byleby był on dobrany do okazji i charakteru. Z biegiem lat niestety zmysł powonienia się nieco stępia i żeby wyczuć perfumy trzeba, albo używać ich więcej, albo (co jest bardziej wskazane) przestawić się na zapachy intensywniejsze i mocniejsze, które są lepiej wyczuwalne i kobieta faktycznie czuje, że ma na sobie jakiś zapach. Często są to pewne klasyczne zapachy, które od zawsze kojarzą się z daną marką.

Nigdzie nie jest oczywiście powiedziane, że dojrzała kobieta nie może używać frywolnych zapachów lub nastolatka nie może podkradać perfum mamie. Jeśli tylko ktoś czuje się dobrze w danym zapachu i uważa, że właśnie on odzwierciedla jego charakter nie powinien rezygnować z niego tylko i wyłącznie dlatego, że nie wypada.

1 Comment

  1. Wow fajny artykuł, ja szczerze mówiąc nie zwróciłam uwagę na to, że intensywnośc perfum zmienia się z wiekiem. Teraz będę przywiązywać do tego większą wagę ^^
    A mojego ulubione to perfumy Hugo Boss Boss Ma Vie! Mały flakonik kosztuje poniżej 400 zł w Sephora, niby sporo ale perfumy starczają na bardzo długo, gdyż są świetnie skondensowane i długo utrzymuje się zapach na skórze 🙂

Dodaj komentarz