Dlaczego warto ćwiczyć zumbę? 3 powody

Dlaczego warto ćwiczyć zumbę? 3 powody

O zumbie z pewnością słyszałeś niejednokrotnie. Jest to ciesząca się popularnością mieszanka latynoskich tańców takich jak np. salsa, flamenco, merengue i bachata z fitnessem. Zwłaszcza kobiety pokochały ten rodzaj aktywności fizycznej, choć tak naprawdę mogą się na nią zdecydować również mężczyźni czy dzieci. Przekonaj się, dlaczego warto ćwiczyć zumbę i zapisz się na zajęcia!

3 powody, dlaczego warto ćwiczyć zumbę

Zumba w Fordonie to idealna propozycja dla wszystkich osób mieszkających w Bydgoszczy. Jeśli chcesz wziąć się za siebie i ruszyć z miejsca lub po prostu szukasz nowej pasji, zainteresuj się zumbą.

Pomaga zrzucić zbędne kilogramy

Jeśli Twoim postanowieniem noworocznym jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów, musisz wiedzieć, że podczas godzinnego treningu zumby możesz spalić aż 800 kalorii. Oczywiście wpływ na to ma długość i intensywność treningu, czy chociażby indywidualna prędkość przemian metabolicznych. Trzeba mieć również na uwadze, że rezultaty nie pojawiają się ot tak – wymagana jest tutaj regularność w ćwiczeniach, czyli koniecznie trzeba uczęszczać na zajęcia przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Poprawia samopoczucie

Nie mniejszą zaletą zumby jest znacząca poprawa samopoczucia. Po każdym treningu Twój organizm otrzyma ogromną dawkę endorfin, nazywanych inaczej hormonami szczęścia. Wystarczy 60 minut, abyś pozbyła się wszelkich negatywnych emocji i napięć. Żyjemy w czasach, w których na co dzień mamy styczność z dużą ilością stresu, zatem każdy musi znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu się odprężyć i zrelaksować, a następnie z optymizmem wrócić do codzienności.

Pozwala poznać nowe osoby

Jeśli masz sporo wolnego czasu poza pracą i nie wiesz, jak go wykorzystać, a w dodatku czujesz się samotna, zajęcia zumby okażą się trafionym pomysłem. Podczas nich masz szanse nie tylko poprawić swój wygląd i samopoczucie, ale również poznać nowych znajomych, przyjaciół czy partnera życiowego. Między uczestnikami tworzą się wyjątkowe więzi, co sprawia, że uczęszczanie na treningi jest samą przyjemnością.

Zumba w domu czy w studio?

Zumbę z powodzeniem możesz ćwiczyć samodzielnie w domu, jednak jeśli dotąd nie miałaś styczności z tego typu aktywnością fizyczną, najlepiej będzie, jak na pierwsze kilka zajęć wybierzesz się do studia zumby, gdzie odbędziesz trening z instruktorem. Ekspert będzie miał Cię pod czujnym okiem i sprawdzi, czy odpowiednio wykonujesz ruchy.

Przekaże również cenne wskazówki, dzięki czemu będziesz mogła czerpać jeszcze więcej korzyści z każdego spotkania z zumbą. Później na spokojnie możesz wykonywać ćwiczenia w domu, choć jeśli możesz pozwolić sobie na treningi w studio, warto je rozważyć, ponieważ atmosfera podczas nich bywa naprawdę wyjątkowa i przyjacielska.