Czy łatwo jest znaleźć fotografa do obsługi ślubu?

Czy łatwo jest znaleźć fotografa do obsługi ślubu?

Każdy, kto organizuje swój ślub i wesele pragnie zrobić wszystko aby był to wyjątkowy i niezapomniany dzień. Bardzo ważną częścią przygotowań jest wybór studia fotograficznego. Warto tym zadaniem zająć się odpowiednio wcześnie bo najlepsze studia mają zajęte terminy na wiele tygodni do przodu.

Wymarzone zdjęcia ślubne

Dzień ślubu to czas magiczny i każdy chciałby mieć po nim wyjątkowe pamiątki w postaci pięknych zdjęć. Standardem jest obecnie tworzeniu fotoreportażu ślubnego oraz sesji ślubnej. Oznacza to, że para młoda jest fotografowana w czasie przygotowań, błogosławieństwa oraz w kościele i w czasie przyjęcia. Sesje ślubne plenerowe zwykle odbywają się w innym dniu w wyznaczonym do tego miejscu. Wśród usług dodatkowych występują obecnie zdjęcia z użyciem dronu, videofilmowanie czy sesje narzeczeńskie.

Jak znaleźć najlepszego fotografa?

Zwykle gdy przyszła para młoda robi wstępne rozeznanie dochodzi do wniosku, że to wyboru jest bardzo wielu fotografów. Najlepiej szukać ich w Internecie bo to właśnie w sieci zamieszczają oni swoje strony internetowe, profile społecznościowe i portfolia. Zapoznanie się ze zdjęciami danego studia to pierwszy krok do wyboru dobrej oferty. Warto jednocześnie sprawdzić jakimi opiniami cieszy się dany fotograf. Dobrym miejscem do tego są grupy dyskusyjne poświęcone tematyce ślubnej. Gdy wybierzemy grono fotografów, których prace nam się podobają warto wysłać zapytanie z prośbą o przesłanie oferty i sprawdzenie czy dany termin jest wolny. Większość fotografów ma przygotowane standardowe pakiety, gdzie wraz z ilością usług rośnie cena.

Na co trzeba uważać?

Przede wszystkim fotografa należy szukać na wiele miesięcy przed ślubem. Przeglądając oferty można dojść do wniosku, że fotografów jest wielu. Wynika to z tego, że część z nich nie podaje swojej lokalizacji deklarując pracę w terenie, nawet na drugim końcu Polski. Prawda jest jednak taka, że fachowcy są skłonni dojeżdżać dalej jedynie w przypadku bardzo drogich pakietów. Lepiej znaleźć kogoś lokalnego, bo wtedy mamy większą pewność, że fachowiec dotrze na czas. Przedstawiane pakiety bardzo często nie zawierają wszystkich usług. Lepiej więc od razu dopytać za co trzeba będzie dopłacić i ile. Dotyczy to szczególnie zdjęć w formie papierowej oraz albumów.

Jakie są zasady współpracy z fotografem?

Każdy zamawiający musi liczyć się z tym, że przy rezerwacji usługi a więc wiele miesięcy wcześniej trzeba wpłacić zaliczkę. Przy tej okazji należy też podpisać umowę na piśmie. Przed samym ślubem warto się upewnić, że fotograf będzie na czas w miejscu wydarzenia.

Dodaj komentarz