Domowa dekoloryzacja włosów

Domowa dekoloryzacja włosów

Każdy kto choć raz w życiu chciał zmienić kolor swoich farbowanych włosów stanął przed trudnym wyborem sposobu ich dekoloryzacji. Usługa dekoloryzacji w zależności od cech indywidualnych takich jak częstotliwość farbowania, długość i gęstość włosów może kosztować kilkaset złotych. Zabieg dekoloryzacji możesz wykonać samodzielnie w domu przy użyciu dostępnych w drogeriach dekoloryzatorów. Nie można zrobić nimi sobie ani włosów krzywdy, jeśli używasz ich zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania a koszt takiej dekoloryzacji będzie o wiele mniejszy niż w salonie fryzjerskim.
Jednym z bardziej popularnych produktów drogeryjnych do dekoloryzacji jest produkt o nazwie Prosalon Colorpeel, jego koszt to około 30 zł i można go nabyć na przykład w drogerii hebe. W opakowaniu znajdziesz dwie butelki. W jednej z nich jest reduktor a w drugiej aktywator. Wystarczy połączyć zawartość butelek, wstrząsnąć a następnie równomiernie i starannie zaaplikować na włosy w miejsca z których chcesz usunąć farbę. Włosy trzeba zabezpieczyć najlepiej czepkiem na 30 minut a następnie dokładnie spłukać preparat dużą ilością wody co jest jednym z minusów dekoloryzacji w domu. Po spłukaniu umyj włosy oczyszczającym szamponem, możesz wybrać przeznaczony do tego szampon z tej linii.
Drugim nieco droższym produktem do domowej dekoloryzacji jest Colourless Hair Colour Remover który kosztuje około 60 zł a nabyć możesz go w drogerii hebe. W tym opakowaniu znajdziesz trzy buteleczki. Mieszamy zawartość butelek oznaczonych literą A oraz B a następnie jak w przypadku poprzedniego dekoloryzatora zabezpieczamy włosy czepkiem na 30 minut i dokładnie spłukujemy preparat. Podczas mycia włosów użyj butelki oznaczonej literą C, spłucz preparat i umyj włosy szamponem.
Wadami tych produktów jest nieprzyjemny zapach siarki, który po aplikacji unosi się w pomieszczeniu. Również włosy po dekoloryzacji mogą mieć lekki zapach siarki. Najlepszy efekt uzyskasz jeśli twoje włosy nie były farbowane więcej niż dwa razy. Również długi czas od farbowania i kolor farby czarny działa na niekorzyść powodzenia dekoloryzacji. Używając dekoloryzatorów pamiętaj, żeby używać rękawiczek ochronnych oraz uważać na odzież ponieważ plamy, które zostawiają dekoloryzatory są nie do usunięcia. Dekoloryzacyzję możesz powtórzyć kilka razy i od razu po niej farbować włosy na nowy kolor. Jest to tańszy sposób na usunięcie farby do włosów jednak efekt może nie być zadowalający. Czasami kolor usuwa się wolniej i w mniejszym stopniu od oczekiwań, jednak warto spróbować aby się przekonać.

Dodaj komentarz