Czy Rosji rozbiło sie UFO?

Czy Rosji rozbiło sie UFO?

Jakikolwiek raport o UFO pochodzący z Rosji musi być przyjmowany z podejrzeniem – w szczególności jeśli dotyczy on jego rozbicia się lub lądowania. Jeden z takich przypadków zawierają „ Tajne akta KGB” opisujące rozbicie się UFO w Rosji oraz jego przejęcie. Wydarzenie, jeśli wierzyć raportom, miało miejsce w 1969 roku w regionie Sverdlovski. Całe wydarzenie zostało zrelacjonowane przez Amerykańską telewizję TNT pod nazwą „Tajne akta UFO KGB”. Program poprowadził Roger Moore – aktor odtwarzający James’a Bonda.
Pokazano przekonujący film wraz z dowodami zdjęciowymi wspierającymi wydarzenie.

Odłamki z katastrofy zabrane w bezpieczne miejsce

Region Sverdlovski był niegdyś pod starym sowieckim przywództwem. Rzekomo UFO rozbiło się, po czym zostało przejęte przez rosyjskie wojsko. Wypuszczono nawet film ukazujacy to przejęcie ze zbliżeniami samego UFO. Znaleziono jednego martwego obcego na statku. Pozostałości, zarówno obcego jak i statku, zostały zabezpieczone w miejscu, gdzie zbadano spodek i dokonano autopsji na ciele obcego.

Film Wydaje się Autentyczny

Film przebadali amerykańscy ufolodzy i w zasadzie wydaje się w większości autentyczny. Ciężarówka przewożąca oddziały do UFO to model ZIS151 z lat pięćdziesiątych używany niegdyś przez Rosjan. Mimo, iż nie jest dziś łatwo znaleźć taką ciężarówkę w przyzwoitym stanie, jest to całkiem możliwe. Film wygląda również prawdziwie pod względem mundurów rosyjskich jak i ogólnego wyglądu żołnierzy.

Film o Autopsji Obcych

Specjalny program telewizyjny pokazał kilka filmów dokumentalnych, które rzekomo weryfikują ‘ściśle tajną’ misję. Ponadto film ukazuje naocznego świadka, który przysięga, że wydarzenie miało miejsce. Autopsja wyglądała na sfabrykowaną z powodu personelu medycznego, który nie nosił czepków i fartuchów, lecz później wyszło na jaw, że było to dość powszechną praktyką w Rosji w owym czasie. Pokój, w którym została przeprowadzona autopsja wyglądał autentycznie. Trzech meżczyzn zajmowało się obcym, lub też tym, co z niego zostało, a kobieta, zidentyfikowana jako O.A. Pshonikina, robiła notatki.

Kategoria Folkloru

Mimo iż pokazano dokumenty, które wspierają autopsję, nie ma sposobu na dotarcie do dokumentów z telewizyjnego show. Jeżeli współpraca pomiędzy Stanami a Rosją byłaby większa, możliwe jest, iż wydarzenia pokazane w programie TNT zostałyby zweryfikowane, lecz aż do czasu ujawnienia wiekszej ilości informacji, rosyjskie rozbicie UFO w roku 1969 pozostanie rozpatrywane jedynie w katergorii folkloru.

Dodaj komentarz