Jak założyć konto osobiste dla młodych i czy się opłaca?

Jak założyć konto osobiste dla młodych i czy się opłaca?

Konto bankowe możesz samodzielnie założyć wraz z ukończeniem 18 roku życia. I warto się na nie zdecydować, nawet jeżeli nie masz jeszcze regularnych wypłat. Konto osobiste pozwala na kontrolowanie wydatków i odkładanie pieniędzy. Równie warte rozważenia jest konto dla osób niepełnoletnich. Dzięki kontu osobistemu dziecko szybko nauczy się gospodarować własnym budżetem. Jak założyć konto osobiste dla młodych? 

Konta dla młodych – co to jest? 

Konta osobiste dla młodych przeznaczone są dla osób między 18 a 26 rokiem życia. Najczęściej są to osoby jeszcze uczące się i niepracujące na pełen etat. Dlatego też zależy im, żeby konto bankowe nie generowało dodatkowych kosztów. Takie jest właśnie konto osobiste dla młodych. 

Drugą propozycją są konta bankowe zakładane przez rodziców, ale przeznaczone dla osób niepełnoletnich. Dostęp do takiego konta można uzyskać już od 13 roku. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko już od najmłodszych lat uczy się dysponować pieniędzmi i gospodarować budżetem. Konto osobiste dla młodzieży, to praktyczne rozwiązanie. Szczególnie we współczesnych czasach, kiedy gotówka powoli wychodzi z obiegu i coraz młodsze dzieci mają dostęp do Internetu. 

Jak działa konto osobiste dla młodych? 

Konto osobiste dla osób niepełnoletnich prowadzi rodzic. Prowadzenie rachunku bankowego znajduje się pod jego całkowitą kontrolą. Rodzic jest głównym właścicielem konta, a dziecko zyskuje tylko możliwość płatności internetowych oraz kartą, np. w sklepie. Co ważniejsze rodzic może ustawić dzienny limit transakcji oraz sprawdzić ich historię. Dzięki kontu osobistemu dla młodych, dziecko uczy się pod pilnym okiem rodzica, jak gospodarować pieniędzmi. 

Konto dla młodych jest darmowe. Banki nie ukrywają tutaj “haczyków”, chociaż warto sprawdzić, czy istnieją jakieś opłaty, jeżeli nie zostanie wykonana żadna transakcja w miesiącu. Konto, żeby faktycznie było darmowe, bardzo często objęte jest minimalną ilością płatności, które trzeba wykonać w ciągu miesiąca (np. 5).

Jak założyć konto dla młodych? 

Konta dla młodzieży najczęściej trzeba założyć w oddziale banku. Niektóre banki oferują wypełnienie wniosku przez Internet, jednak umowę trzeba podpisać stacjonarnie.  Ta opcja skraca czas, jaki będziemy musieli spędzić w placówce. Gdzie szukać najlepszych ofert? Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę sprawdź różne dostępne opcje w sieci, na przykład przy pomocy internetowej porównywarki. To szybki i bezpieczny sposób na wybranie najkorzystniejszej oferty konta dla młodych.

Dodaj komentarz