Jaki kolor włosów do niebieskich oczu i jasnej karnacji

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu i jasnej karnacji

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu i jasnej karnacji pasuje najbardziej?

Nieustannie zmieniające się trendy związane z koloryzacją włosów stawiają przed kobietami niełatwe zadanie. Każda z nas pragnie wyglądać na czasie, ale pogoń za trendami czasem może okazać  się w naszym przypadku dużym błędem. Sprawdź w jakim kolorze włosów najlepiej będzie w przypadku jasnej karnacji i niebieskich oczach.

Chłodne kolory blond

Zastanawiając się jaki kolor włosów do niebieskich oczu i jasnej karnacji sprawdzi się najlepiej w pierwszej kolejności warto pomyśleć o blondach. Decydując się na kolor z palety blondu listę rozpatrywanych kolorów najlepiej zwęzić do chłodnych odcieni. Popielate odcienie blondu świetnie współgrają z jasną cerą i delikatną oprawą oka. W przypadku zimnych odcieni blondu można bez większych obaw brać pod uwagę wszystkie odcienie od najjaśniejszego do najciemniejszego. W przypadku ciemniejszego blondu niebieskie oczy zyskają na wyrazistości i intensywności swojej barwy. Jasna cera ma to do siebie, że bardzo widoczne są na niej wszelkie niedoskonałości i zaczerwienienia. Popielate odcienie dodatkowo zniwelują te mankamenty urody. Nie należy decydować się na ciepłe odcienie blondu w przypadku jasnej cery efekt nie będzie wyglądać korzystnie.

Ogniste odcienie

Jak wspomniano na jasnej cerze wyraźniej widać defekty związane z zaczerwienieniami i trądzikiem. Dlatego jeśli bierzemy pod uwagę któryś kolor z  palety rudości upewnijmy się czy taki odcień nie pogorszy wizualnie wyglądu naszej twarzy. Rude kolory podkreślają tego typu niedoskonałości. Jeśli mamy pewność, że kolor nie podbije intensywności czerwonych punktów na twarzy, wówczas śmiało można zdecydować się na kolor rudy. Przy niebieskich oczach ogniste barwy prezentują się naprawdę pięknie a cera nabiera alabastrowego kolorytu.

Wymarzony brąz

Myśląc o brązowych kolorach tutaj również podobnie jak w przypadku blondów należy ograniczyć się jedynie do chłodnych odcieni. Jeśli chodzi o sam odcień to ciemniejsze kolory również zalecane są w przypadku osób o nieskazitelnej cerze. Natomiast jeśli bez względu na stan naszej cery marzymy o brązowym kolorze włosów, wówczas najlepiej sięgnąć po te jaśniejsze odcienie popielatych brązów.

Trudna czerń

Czarny kolor włosów jest niezwykle intensywny i nadaje twarzy bardzo zdecydowanego wyrazu. Osoby o jasnej karnacji skóry i niebieskich oczach najlepiej prezentują się w chłodnych kolorach i większość odcieni czarnych farb do włosów znajdziemy w tej kategorii. Niestety ze względu na intensywność koloru nie będzie się on korzystnie prezentować w przypadku delikatnej jasnej karnacji. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowane na czarny kolor włosów, zbadajmy wówczas, aby przyciemnić również brwi i rzęsy. Efekt końcowy będzie zdecydowanie korzystniejszy.

Dodaj komentarz