Diety pudełkowe – jak wybrać najlepszy plan żywieniowy i catering?

Diety pudełkowe – jak wybrać najlepszy plan żywieniowy i catering?

Diety pudełkowe to sposób żywienia, który rewolucjonizuje współczesne odżywianie i pozwala oddelegować obowiązki związane z komponowaniem i przygotowywaniem posiłków na osoby trzecie. Dzięki temu łatwiej znaleźć czas na pasje czy codzienne obowiązki, nie tracąc przy tym zdrowia czy przyjemności z jedzenia. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy plan posiłków i firmę cateringową.

Na czym polegają diety pudełkowe?

Diety pudełkowe to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na spędzanie długich godzin na zakupach spożywczych czy w kuchni, nie lubią gotować, chciałyby zatroszczyć się o swoje samopoczucie i zdrowie lub mają specjalne wymogi żywieniowe, które utrudniają codzienne komponowanie zbilansowanych posiłków.

W ramach diety pudełkowej można zamówić od 3 do 5 posiłków, które kurier dostarcza codziennie rano pod wskazany adres. Posiłki na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację będą hermetycznie zapakowane, co ułatwia transport jedzenia (np. do pracy). Gotowych dań nie trzeba wyciągać z opakowań, wystarczy ściągnąć folię ochronną i podgrzać jedzenie w kuchence mikrofalowej lub zjeść na zimno.

Diety pudełkowe – 4 rady jak wybrać właściwą

Diety pudełkowe występują w rozmaitych wariantach – na co warto zwrócić uwagę, wybierając najwłaściwszą?

  1. Kaloryczność – dieta pudełkowa świetnie sprawdzi się u osób, które są zadowolone ze swojej sylwetki i pragną jedynie utrzymać zdrowie w maksymalnie uproszczony sposób, ale może być również doskonałym sposobem na utratę kilogramów lub przybranie na wadze.

Aby obliczyć właściwą kaloryczność, warto skorzystać z kalkulatora kalorii (ang. Total Metabolic Rate), który prezentuje całkowitą przemianę materii. Chcąc schudnąć, od otrzymanego wyniku należy odjąć około 200/500 kcal, natomiast aby przytyć, należy dodać do wyniku do 500 kcal.

  1. Rodzaj diety – w ramach diety pudełkowej można zdecydować się na jadłospis eliminacyjny np. bez nabiału, mięsa, glutenu, produktów odzwierzęcych czy ryb. Dodatkowo sporo firm uwzględnia preferencje żywieniowe oraz alergie np. oferując plan z wysoką podażą tłuszczów w stosunku do węglowodanów i białka (tzw. dieta ketogeniczna).
  2. Ilość posiłków – każdy człowiek ma inne przyzwyczajenia żywieniowe i nie warto ich na siłę zmieniać. Dieta pudełkowa powinna przede wszystkim służyć zamawiającemu, dlatego jeśli wie, że nie lubi jeść śniadań lub woli postawić na 3 większe posiłki zamiast 5 niewielkich porcji – warto, aby poszedł za swoimi upodobaniami.
  3. Dodatkowe przekąski – wiele firm dietetycznych poza ściśle wyliczonym planem żywieniowym oferuje smakołyki, które doskonale sprawdzają się jako przegryzka pomiędzy posiłkami i dostarczą jeszcze więcej witamin oraz minerałów. Są to np. smoothie z sezonowych owoców, soki warzywno-owocowe, sałatki czy zdrowe batoniki proteinowe.

Czym powinna się wyróżniać firma oferująca diety pudełkowe?

Wybierając firmę dostarczającą diety pudełkowe, przede wszystkim warto sprawdzić czy w ofercie znajduje się plan, który odpowiada naszym upodobaniom i wymaganiom żywieniowym. Innym ważnym aspektem jest zachowanie ciągu chłodniczego, czyli utrzymywanie stałej temperatury posiłków na każdym etapie (przygotowywania, przechowywania oraz dostawy), co pozwala utrzymać świeżość dań i maksymalną zawartość witamin.

Dodatkowym atutem są zniżki i rabaty na pierwsze zamówienie testowe, które pozwala sprawdzić czy diety pudełkowe to rozwiązanie, które chcemy wprowadzić na dłużej. Wymagania te spełnia catering dietetyczny Fit-Body – już dziś zapoznaj się z pełną ofertą i podaruj sobie zdrowe, zbilansowane żywienie na co dzień.

Dodaj komentarz